Header Logo

Испания - Информация за българите в Испания

Милионер отново беден, за да си върне щастието

Karl Rabeder200 200x0

Австрийският милионер Карл Рабедер разпродава имуществото си, защото иска да си върне щастието, пише британският в. "Телеграф.

Милионерът Карл Рабедер се отказва от цялото си богатство, възлизащо на 3 милиона британски лири , тъй като осъзнал, че парите го правели нещастен.

„Дълго време вярвах, че колкото си по-богат, толкова си по-щастлив. Идвам от много бедно семейство, където правилата бяха "работи повече, за да имаш повече" и аз прилагах този принцип години наред“, коментира още Рабедер.

За продан е и огромна къща в Прованс, Франция, със седемнайсет хектара земя, на стойност 613 000 лири. Шестте му самолета на стойност 350 000 лири пък вече са продадени, както и луксозно Audi A8, което струвало около 44 000 лири.

С течение на времето обаче започнал да изпитва противоречия.  

„Започнах да се чувствам като роб на нещата, които всъщност не съм желал и не съм имал нужда от тях“, казва Рабедер, но признава, че години наред не е набирал смелост да се откаже от удобния си живот.

Повратният момент била триседмична ваканция на Хаваите със съпругата му.

„Това беше най-големият шок в живота ми. Осъзнах колко ужасен, бездушен и безчувствен е петзвездният живот. През тези три седмици изхарчихме всички пари, които можете да изхарчите, и имахме усещането, че не сме видели нито един реален човек – всички бяха просто актьори. Персоналът играеше ролята на приятелски настроен към гостите, гостите играеха ролята на много важни личности и в края на краищата никой не беше истински“, спомня си Рабедер.

Той имал подобни изживявания и по време на пътувания из Южна Америка и Африка. „Развивах все по-натрапчивото и отчетливо усещане, че има връзка между нашето богатство и тяхната бедност“, твърди бизнесменът.

Получените пари планирал да даде на бедни в Латинска Америка. “Израснал съм в бедно семейство и бях щастлив. Богатството ме направи нещастен, луксозният живот е бездушен”, казва още Рабедер.

bginfo.es | All rights reserved.

Top Desktop version